Webkamery Kontakt English Deutsch

Chci dostávat novinky

Hotel a restaurace

Františkovy Lázně

Přibližná vzdálenost od našeho resortu: 85 km

Zdejší prameny byly známé už ve středověku, kdy se kyselka donášela do Chebu a prodávala se jako stolní voda. Město i lázně vznikly teprve roku 1793 z nařízení císaře Františka I. a díky jednotné klasicistní architektuře mají lázeňští hosté dodnes pocit, jako by se vrátili do starých časů.

Františkovy Lázně jsou malebné město s šachovnicovým půdorysem a řadou empírových a klasicistních budov, umístěné uprostřed krásných parků a lesoparků. Nejznámější prameny jsou Františkův a Luisin; oba lázeňské pavilony, v nichž prameny vyvěrají, patří mezi nejkrásnější stavby a zároveň symboly Františkových Lázní.

Staré časy připomínají dvě romantické vyhlídkové věže, Salingburg a rozhledna u restaurace Zámeček, naopak novodobou dominantou je Aquaforum, komplex bazénů s wellness centrem, saunami a řadou atrakcí. V okolí Františkových Lázní láká k výletům několik zajímavých míst, například Motýlí dům v Žirovicích, tropický skleník s řadou exotických motýlů, anebo přírodní rezervace Soos, rozlehlérašeliniště s jezírky, minerálními prameny, naučnou stezkou, geologickým parkem a muzeem pravěkých zvířat.

Františkovy Lázně Františkovy Lázně Františkovy Lázně Františkovy Lázně Františkovy Lázně Františkovy Lázně Františkovy Lázně Františkovy Lázně Františkovy Lázně