Webkamery Kontakt English Deutsch

Chci dostávat novinky

Hotel a restaurace

Finská sauna

První popisy sauny se datují do 11. až 12. století , nejrozšířenější bylo saunování v Evropě severní, především ve Finsku, odtud pochází i samotný název sauna.

Princip saunování spočívá v důkladném prohřátí celého těla a následném prudkém ochlazení. Teploty u saunování jsou okolo 90°C. Uhlíky polévané vodou způsobují, že vzduch v místnosti je velmi suchý.

Saunování má především výborný preventivní účinek, napomáhá klidnější činnosti srdce, prohlubuje a uvolňuje dýchací cesty. Stejně tak utiší Vaše podrážděné nervy, migrénu nebo nervozitu. Vylaďuje hormonální funkce.

Díky saunování se tělo začne okysličovat, dojde k rozšiřování kožních pórů a cév. Zlepší se dýchání kůže, ta je potom vláčnější a svěžejší. Končetiny se lépe prokrví, což je vhodné, pokud Vás, zejména v zimním období trápí syndrom "studených nohou". Odstraňuje stresy každodenního života.

Ceník

  • 1 hodina - 750,- / 1 - 2 osoby
  • (každá další započatá hodina 400 Kč / 1 - 2 osoby) 

V ceně wellness - osuška 1 ks, prostěradlo 1 ks, pramenitá voda s citronem. Zapůjčení županu 50 Kč / 1ks, pantofle 30 Kč / 1 pár, osuška 30 Kč / 1ks, po domluvě lze přichystat občerstvení (sýrová/ salámová mísa apod.)

V případě pozdního zrušení rezervace (méně než 1,5h před objednaným termínem) účtujeme poplatek 300,- Kč.

Finská sauna Finská sauna